رحیم ادریسی نائب رئیس سندیکای صنایع آسانسور: راه خروج از رکود، تولید کالای مرغوب و صادرات است

0

0

farazlift farazlift farazlift farazlift farazlift      
  • info@farazlift.com

  • شماره تماس : 33350019 - 077

  • ساعت کاری :۸:۳۰ صبح تا ۵ بعدازظهر

رحیم ادریسی نائب رئیس سندیکای صنایع آسانسور: راه خروج از رکود، تولید کالای مرغوب و صادرات است

چهار‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸  ۰ نظر   ۱۲ بازدید

رحیم ادریسی نائب رئیس سندیکای صنایع آسانسور: راه خروج از رکود، تولید کالای مرغوب و صادرات است

رفع موانع تولید، رونق اقتصادی، اشتغال پایدار و توسعه صادرات غیر نفتی از نکات مورد تاکید دولت در روز ملی صنعت و معدن امسال است. در همین حال  تقویت بخش خصوصی و کمک به پیشرفت صنعت در کشور از برنامه‌های چشم انداز توسعه کشور است. قرار است ایران در سال ۱۴۰۴ به قدرت اول منطقه تبدیل شود؛ در این راستا با توجه به اهمیت صنعت در تولید ناخالص ملی و همچنین جایگاه صنعت آسانسور در کشور و وضعیت کلی صنعت در کشور با رحیم ادریسی نائب رئیس هیات مدیره دوره هشتم سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی ایران و خدمات وابسته به گفتگو نشستیم.

آقای مهندس دهم تیرماه روز ملی صنعت و معدن است، در عین حال سندیکای صنایع آسانسور دومین تشکل برزگ صنعتی کشور است، فکر می‌کنید با این اوصاف و در وضعیت فعلی سندیکای آسانسور چه جایگاهی در صنعت کشور دارد؟

در حال حاضر با توجه به تعامل‌های سازنده فیمابین سازمان صنعت، معدن و تجارت و سندیکای آسانسور می‌توان گفت چه به لحاظ کاری و چه به لحاظ برنامه‌های ارتقاء سطح کیفی و موارد مشابه سندیکا در وضعیت مطلوبی قرار دارد و می‌توان گفت همواره به عنوان بازویی مشورتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت عمل می‌نماید.

با توجه به اینکه ایران در چشم‌انداز توسعه خود مصمم است که در منطقه قدرت اول اقتصادی و صنعتی باشد چقدر گام‌های دولت و یا بخش خصوصی را در این راستا کاربردی ارزیابی می‌کنید؟

برای حصول نتیجه باید اراده واقعی در این زمینه به‌ وجود آید، دولت با برنامه ریزی و تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می‌تواند به بخش خصوصی  کمک کند تا بخش خصوصی بتواند بازوی اجرایی و مشورتی دولت شود و به پیشرفت کشور کمک نماید.

با توجه به تکنولوژی‌های جدید صنعت آسانسور در جهان و تمایل به بهره بردن از این تکنولوژی ها در ایران فکر می‌کنید به طور مشخص صنعت آسانسور و فعالان این صنعت در کشور چگونه می‌توانند از این اوضاع منتفع شوند؟

در حال حاضر نیز شرکت‌های آسانسوری مرتبا در حال ارتباط با کمپانی‌های معتبر بین المللی برای کسب دانش نوین هستند ولی کافی نمی باشد این موضوع با مشارکت و همکاری فنی تجاری با تولید کنندگان معتبر جهانی می‌تواند سرعت بیشتری پیدا نماید.

با توجه به اینکه صنعت در کشور با رکود و روزمره گی مواجه است شما به عنوان یک فعال صنعتی موفق در کشور چه برنامه‌ای برای صنعت کشور پیشنهاد می‌کنید ؟

متاسفانه بخش تولید در سال‌های گذشته منفعل مانده و عملا گام‌های مثبت وسازنده و عملی برای نجات تولید از شرایط فعلی برداشته نشده است به همین دلیل باید برای فعال شدن تولید نسبت به تامین سرمایه در گردش و تامین سرمایه ثابت برای نجات تولید از شرایط فعلی گام‌های استواری برداشته شود. یعنی به بیانی دیگر باید گفت برای فعال شدن تولید نسبت به تامین سرمایه ثابت و همچنین برای تجهیز و خرید ماشین آلات، تکنولوژی و نظایر آن امکانات فراهم نمود و بطورکلی نجات تولید به غیر از تامین موارد فوق نیازمند برنامه ریزی برای تولید و صادرات است و در عین حال یکی از راه حل‌های خروج تولیدکنندگان از رکود قطعا تولید کالای مرغوب و صادرات آن خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید