مشخصات عمومی پله برقی

مشخصات عمومی پله برقی,پله برقی,پله های برقی,تجهیزات ساختمانی

دقت نمایید که شما پیش از خرید این تجهیزات ساختمانی باید به خوبی ویژگی ها و مشخصات پله ها را مورد بررسی قرار دهید. شما بهتر است به خوبی بدانید که راهنمای نصب پله برقی بر اساس استانداردهای مشخص شده است. نکات بسیار زیادی در مورد نصب و راه اندازی این مورد از تجهیزات ساختمانی وجود دارد.

مشخصات عمومی پله برقی

1- دستگيره (Hand Rail ) : دستگيره از جنس لاستيك با الياف مخصوص بوده كه متحرك مي باشد و سرعت‌آن با سرعت حركت پله ها يكسان مي باشد . دستگيره در رنگهاي مختلف موجود بوده كه استاندارد آن رنگ مشكي مي باشد .
2- جان پناه (Balustrade ) : جان پناه پله برقي با جنسهاي شيشه لمينت شده با ضخامت 10 ميليمتر و ورق استنلس استيل موجود مي باشد .شيشه در رنگهاي مختلف موجود بوده كه استاندارد آن شيشه بي رنگ مي باشد .
3- درپوش داخلي پله برقي (Inner Decking ) : اين درپوش با جنسهاي ورق آلومينيوم و ورق استنلس استيل موجود مي باشد . ورق آلومينيوم در رنگهاي مختلف موجود بوده كه استاندارد آن رنگ تقره اي مي باشد .
4- قرنيز پله برقي (Skirt Panel ) : قرنيز پله برقي با جنسهاي ورق آلومينيوم و ورق استنلس استيل موجود مي باشد كه استاندارد آن ورق آلومينيوم مي باشد.
5- درپوش خارجي پله برقي ها (Outer Decking ) : اين درپوش با جنسهاي ورق آلومينيوم و ورق استنلس استيل موجود مي باشد . ورق آلو مينيوم در رنگهاي مختلف موجود بوده كه استاندارد آن رنگ نقره اي مي باشد .
6- پله (Step ) : پله از جنس آلومينيوم بوده كه در رنگهاي مشكي و نقره اي موجود مي باشد و استاندارد آن رنگ نقره اي مي باشد . پله مي تواند داراي حاشيه زرد رنگ باشد .
7- پوشش روي خرپاي پله برقي (Cladding ) : اين پوشش از جنس ورق استيل و يا ورق استنلس استيل بوده و روي خرپاي فلزي پله برقي نصب ميگردد .
8- جعبه ورودي دستگيره (Handrail Entry Box ) : اين وسيله جهت هدايت دستگيره پله برقي به داخل پله برقي بكار مي رود.
9- ورق پاگرد (Floor Plate ) : ورق پاگرد بصورت درپوش روي چاهك هاي پله برقي قرار ميگردد اين درپوش از جنس آلومينيوم بوده كه جهت ممانعت از سرخوردن به صورت شياردار مي باشد .

خرید و نصب اصولی پله برقی

امروزه استفاده کردن از پله برقی در ساختمان هایی که چندین طبقه هستند یکی از اقدامات هوشمندانه در راستای همگام شدن با تکنولوژی به شمار می‌ رود. اگر شما بدانید یکی از جرقه های پیدایش سیستم اجتماعی مدرن امروزه در کشورهای بزرگ مانند ژاپن با ورود این تجهیزات به ساختمان ها زده شده است بدون شک از اهمیت این وسیله برقی آگاهی بیشتری به دست می آورید. این وسیله های برقی وسیله ایمن و کاربردی برای جابجا کردن افراد از طبقه ای به طبقه دیگر می باشد. راه اندازی و انتخاب درست این تجهیزات ساختمانی اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی به آن دقت داشته باشید.
دقت داشته باشید که شما پیش از خرید این تجهیزات ساختمانی باید به خوبی ویژگی ها و مشخصات آنها را مورد بررسی قرار دهید. شما باید به خوبی بدانید که راهنمای نصب پله برقی بر اساس استانداردهای مشخص شده می‌ باشد. نکات بسیار زیادی در مورد نصب و راه اندازی این مورد از تجهیزات ساختمانی وجود دارد که اگر به آنها توجه نداشته باشید امکان دارد که کارایی کلی این تجهیزات ساختمانی با مشکل مواجه شود. پیش از اینکه خرید و نصب انواع پله های برقی را انجام دهید باید برخی از فاکتورهای مهم را در نظر داشته باشید که در ادامه آنها را بیان خواهیم کرد. در این صورت شما قادر خواهید بود که نسخه حرفه ای و اصولی این تجهیزات ساختمانی را درون ساختمان تجاری خود نصب نمایید.

چه فاکتورهایی زمان خرید پله برقی اهمیت دارد ؟

شما باید به خوبی بدانید که زمان نصب و راه اندازی انواع پله های برقی در ساختمان برخی از فاکتورهای مهم را نیاز است در نظر داشته باشید. برخی از اصلی ترین و مهمترین این فاکتورها که بسیار مهم می باشد و شما باید به آنها دقت کنید عبارت است از :
1. نوع ساختمان
باید دقت داشته باشید که ساختمان مورد نظرتان چه کاربردی خواهد داشت و افرادی که رفت و آمد در ساختمان انجام می دهند چه کسانی هستند و با چه هدفی به ساختمان وارد می ‌شوند. به عنوان مثال اگر شما قصد خرید پله‌ های برقی برای یک مرکز خرید بزرگ را دارید، باید زمان های شلوغی و پر رفت و آمد ساختمان تجاری خود را به خوبی از هر نظر بررسی کنید. در ساختمان ‌هایی که پر رفت ‌وآمد هستند می توانید از پله‌ های برقی‌ دو طرفه جهت بالا رفتن و پایین آمدن از طبقات استفاده نمایید. پله های برقی‌ که یک طرفه می باشند با این وجود که ممکن است برای صاحبان ساختمان ‌ها از نظر هزینه ب هصرفه باشند، اما بدون شک این پله ها برای کاربران قانع کننده نمی باشند.
2. مکان نصب
انتخاب کردن بهترین مکان در ساختمان جهت کنترل کردن ترافیک استفاده از پله برقی نیز اهمیت زیادی دارد. یکی از استراتژی های کارآمد برای بالا بردن فروش و بازدید کردن از مغازه‌ های ساختمان تجاری، مسیر دادن به مشتری‌ ها با استفاده اصولی و نصب و جایگذاری مناسب پله های برقی در بهترین بخش ساختمان تجاری می باشد. با این اقدام شما می توانید شرایط ایده‌آل برای مشتری جهت دسترسی به بخش های مختلف ساختمان را فراهم کنید.
3. طراحی
نکته دیگری که اهمیت بسیار زیادی دارد نوع طراحی انواع پله‌ های برقی می باشد. ظاهر یکی از پله های برقی نیز باید با سبک ساختمان شما هماهنگی لازم را داشته باشد. چگونگی قرار گیری پله های برقی بین طبقات با معماری ساختمان باید به گونه ای باشد که همخوانی ایجاد کند. در این مرحله بعد از تعیین کردن ظرفیت و ترکیب مورد نظرتان می توانید در مورد ظاهر پله‌ های برقی ساختمان تصمیم گیری نمایید. صفحه پله های برقی، چراغ ‌های راهنما در پله ها، نوع و رنگ روکش بدنه پله ها از جمله قسمت‌ هایی به شمار می روند که شما قادر خواهید بود بر اساس سلیقه خود آنها را خودتان انتخاب کنید.
4. امنیت
داشتن یکی از بهترین پله‌ های برقی زیبا و منحصر به فردی یکی از ویژگی هی عالی برای ساختمان شما به شمار می‌ آید. اما به یاد داشته باشید که در کنار زیبایی نیاز است پله ها از ایمنی مطلوبی برای جابه کردن افراد برخوردار باشند. تمامی شرکت‌ هایی که سازنده پله های برقی هستند موظف می باشند که به استانداردهای جهانی ایمنی این تجهیزات ساختمانی پایبند باشند. زمان نصب پله ها نیز باید به نکاتی مانند اندازه صفحات پله، حسگرهایی که درون پله وجود دارد و هشدار دهنده است، ترمز پله و همچنین دکمه استوپ اضطراری پله تا حد بسیار زیادی توجه کنید. بهتر است در مورد نکات بیان شده با مهندسین معمار ساختمان گفت‌ وگو نمایید تا از انجام دادن صحیح آنها زمان نصب اطمینان کافی به دست آورید.

استانداردهای پله برقی چیست ؟

برخی از استانداردهایی که یک پله برقی مناسب باید داشته باشد و سپس شما برای نصب آن در ساختمان خود اقدام نمایید عبارت است از :
1. حرکت روان با سرعت بسیار مطلوب در پله ها اهمیت بسیار زیادی دارد که شما زمان نصب کردن و خرید این نمونه از تجهیزات ساختمانی باید این نکته را در نظر داشته باشید.
2. مصرف انرژی بهینه یکی دیگر از استاندارد های مشخص شده و تعیین گشته ای می باشد که برای نصب و استفاده از پله ها اهمیت دارد.
3. از دیگر استانداردهایی که زمان نصب و راه اندازی پله ها باید به آن دقت داشته باشید این است که سروصدای زیادی زمان حرکت از درون پله ها خارج نشود. در واقع اگر پله‌ ها سروصدای زیادی داشته باشند باید بدانید که به صورت اصولی نصب نشده‌ اند و یا یکی از قطعات آنها دچار ایراد شده است.
4. استاندارد بالا در کیفیت ساخت پله ها اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع شما باید بدانید که برای ساخت پله ها بهتر است که تنها از متریال های با کیفیت و با دوام استفاده شود تا استاندارد کیفیت پله ها رعایت گردد.
5. استاندارد بالا در میزان امنیت از دیگر نکاتی است که بسیار اهمیت دارد. به طور کلی اگر تمامی استانداردها برای امنیت پله ها رعایت نشود ممکن است که پله ها بعد از مدتی دچار آسیب گردد. همچنین خطراتی برای افراد به همراه می ‌آورد و به همین دلیل است که شما باید استاندارد بالای امنیت پله ها را رعایت کنید.

6. استفاده کردن از آلیاژ ها و موادی که خورنده نیستند برای ساخت قطعات پله اهمیت بسیار زیادی دارد. استاندارد کلی که برای ساخت پله های برقی رعایت می شود این است که تنها از آلیاژها و مواد ضد خوردگی برای ساخت قطعات استفاده گردد.
7. عملکرد اتوماتیک قابل اعتماد پله برقی اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی بدانید که این نکته یکی دیگر از نکات مربوط به استاندارد بودن پله ها می باشد. آن دسته از پله ها که به صورت اتوماتیک عمل نمی کنند ممکن است که در بخش های متنوع ایرادی داشته باشند به همین دلیل نصابان و تعمیرکاران باید سریعاً این ایراد را برطرف کنند.
8. اندازه استاندارد در هر یک از پله ها که مربوط به عرض و ارتفاع پله می باشد یکی دیگر از نکاتی است که مربوط به استاندارد پله ها می باشد. به همین دلیل شما باید به خوبی بدانید که عرض و ارتفاع هر پله باید براساس استانداردهای بین المللی طراحی گردد
9. در صورتی که بعد از به وجود آمدن کوچک ترین ایراد پله ها دیگر حرکت نکنند باید بدانید که آنها به صورت اصولی طراحی شده اند و از مشکلات بعدی جلوگیری می نمایند.


دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image


Tweet
whatsapp
instagram